2010-10-30, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Koniec złej passy, 3 punkty zostają we Wrocławiu

Wratislavia Wrocław pokonała u siebie zespół MKS Oławy 2:1.

Pierwsza połowa była wyrównana bez jakiś większych zagrożeń pod jedną i drugą bramką. Ale jednak jak zwykle straciliśmy bramkę z niczego a zawodnikowi Oławy wyszedł strzał życie kierują piłę z 25 metra w samo okienko naszej bramki. Nasza gra mogła się podobać ale byliśmy nieskuteczni. Próbował Hotała indywidualnymi akcjami oraz strzałem z półobrotu, próbował Fitas akcji na szybkości, Lipczyński starał się posyłać prostopadłe podania ale nic nam nie wychodziło. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. W przerwie nie było ostrych słów tylko, założenie żeby wyjść spokojnie na drugą połowę i wykorzystać to co będziemy mieć. I tak było. Pierwsze 20 minut drugiej połowy to mordercza walka na całym boisku, wysoki pressing. Opłaciło się Duński miał piłkę na 20 m i świetnie wypatrzył Lipczyńskiego, który na raty pokonuje bramkarza gości. 1:1. W nasze szeregi wkradło się trochę niedokładności i nerwówki ale potrafiliśmy wyjść na prowadzenie. Faul na Januszu, ostrą piłkę w pole karne wrzuca Bocheński a tam Fitas w walce z bramkarzem i obrońcami rywala sprytnie umieszcza piłkę w siatce i mamy 2:1. Goście rzucili się do ataków ale lina obrony w tym meczu spisywała się bardzo dobrze. Mogliśmy prowadzić 3:1, po kolejnej akcji Hotały i faulu sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Lipa i niestety bramkarz go wyczuł. Do końca meczu mądrze się broniliśmy i w końcu zdobyliśmy 3 punkty. Pochwalić należy cały zespół. Bramkarz pewnie, bramka nie była jego, grał na czas kiedy było trzeba pewny punkt drużyny. Linia obrony rokuje, że ustawienie z tamtego sezonu przynosi pożądany efekt. Pomoc, ofensywna trójka Fitas, Hotała, Lipczyński rozrywały obronę gospodarzy a dwaj defensywni Janusz i Maścianica byli barierą nie do przejścia i pomocą w ofensywie. Jedyny napastnik Duński rozegrał kolejny świetny mecz i choć nie zdobył bramki, zrobił wiele dobrego dla drużyny. Teraz mecz z Polarem apeluje do wszystkich o chodzenie na treningi i 100 % zaangażowania !!